in

Steam’de Oynaması Ücretsiz 10 Kaliteli Oyun.

Dünyanın en popüler oyun platformu Steam, yüzlerce ücretsiz oyunun bulunduğu büyük bir pazar haline geldi. Oyuncular için bu pazarda çok seçenek var ve ücretsiz oyunların büyük bir kısmı ciddi şekilde kötü. Aradığınız oyunu bulmanız için farklı tarzlardan, hem tek hem de çok oyunculu oyunlar derledik.

Ücretsiz ve iyi vakit geçirmenizi sağlayacak bir oyun bulmak zor. Oyuncular genellikle popüler ücretsiz oyunlarda vakit geçirmeye alışkın olsalar da piyasada adını duymadığımız çok fazla iyi ve ücretsiz oyun var. 

Bugün hep birlikte Steam’de bulunan ücretsiz oyunları bir süzgeçten geçiriyoruz. Hazırladığımız listede her tarzdan, her türlü oynanabilen kaliteli yapımlar var. Hatta bazıları, yıllar önce piyasaya sürülmüş olmasına rağmen hâlâ güncellemeler alıyor, milyonlarca insan tarafından oynanıyorlar. Bu arada tek ya da çok oyunculu pek çok yapımı da listede görebilirsiniz. Lafı uzatmadan, listemize başlayalım.

Path of Exile

Diablo gibi oyunların hayranıysanız ve bir sonraki bölümü beklerken o kaşıntıyı gidermenin bir yolunu bulmak istiyorsanız, Path of Exile kitabınızda kesin bir kazanç olacak. Bu yukarıdan aşağıya zindan baskın aksiyon RPG’si karakter özelleştirmeye odaklanır ve sizi yıllarca oynamaya devam edecek kadar içeriğe sahiptir. Path of Exile topluluğu da çok büyük ve çevrimiçi arkadaşlıklar kurmanız için kapılar açıyor.

Oyun, oynadıkça karmaşıklığı gerçekten artırıyor ve çeşitli içerik katmanlarına izin veriyor. Diğer zindan-delver’ları oynayanların aşina olduğu bir formattır ve muazzam çeşitlilik bunaltıcı olmalı – ama öyle değil. Size verilen özgürlük, oyunun yalnızca oynadığınız kadar karmaşık olduğu anlamına gelir.

Konvansiyona bağlı kalabilir ve öldürmek, yağmalamak ve yolunuza gizlice girmek için bir maceraya atılabilir ya da sadece kendi hızınızda bir şeyler alıp kendi kişisel saklanma yerinizi yaratabilirsiniz. Hepsinden iyisi, bu sürekli değişen deneyim tamamen ücretsizdir.

Path of Exile: Mağaza sayfası için tıklayın.

Counter-Strike: Global Offensive

Hızla yaklaşan 20 yaşına rağmen, Counter-Strike: Global Offensive, sık güncellemeler ve özel bir oyuncu tabanı sayesinde hala en popüler çok oyunculu birinci şahıs nişancı oyunlarından biridir. Kendiniz hiç oynamamış olsanız bile, genel oyuncu topluluğuna sızan “Rush B” gibi pop kültürü sözlerinin farkındasınızdır.

Teröristler ve Anti Teröristler oluşan iki karşıt takım, bomba yerleştirmek veya etkisiz hale getirmek için bir yerin güvence altına alınması ve rehinelerin kurtarılması veya yakalanması gibi çeşitli oyun modlarında rekabet eder, ancak ‘Ölüm Maçı’ gibi diğer modlar sadece denemek ve denemek isteyenler için mevcuttur. onların gizli bıçak becerilerini uygulayın. Bu, günümüzde popüler olan Battle Royale türü gibi stillerden önce gelen OG oyunlarından biri olduğu için, biçim tanıdık ve bizi seçmesi kolay.

Oyunu satın almanızı gerektiren Overwatch veya Call Of Duty oyunları gibi oyunlardan bıktıysanız, bu FPS klasiği oynaması ücretsiz harika bir alternatiftir. Sadece takım arkadaşlarına çakma.

Counter-Strike: Global Offensive: Mağaza sayfası için tıklayın.

Idle Big Devil

Hong Kong Spark Software’den Idle Big Devil hala Erken Erişim’de olabilir, ancak boşta kalan RPG oyunu şimdiden Steam oyuncularından çok sayıda eleştiri aldı ve bu da onu Steam’deki en iyi ücretsiz oyunlardan biri haline getirdi. Çok fazla etkileşim olmadan oyun boyunca ilerlemenizi sağlayan boşta bir oyun olsa da, beklerken yapacak çok şey var, böylece asla sıkıcı olmaz. Ayrıca ilk oyunda bir ton ücretsiz para birimi elde edersiniz, bu da yeni oyunculara hızlı bir şekilde ilerleme şansı verir.

oyun boyunca kendinizi Kıtayı dolaşırken, sizi ödüllerle ödüllendiren günlük görevleri tamamlamanın yanı sıra ganimet toplamanıza izin veren farklı etkinliklere katılabilirsiniz. Ayrıca kahramanlarınızı güçlendirmek ve kalenizi yükseltmek için kaynak toplayabilirsiniz. 

Idle Big Devil ilerledikçe biraz karmaşıklaşıyor ve zorlaşıyor ve oyunda para harcamak veya daha yavaş bir ilerlemeye katlanmak arasında karar vermeniz gereken bir noktaya geleceksiniz. Ancak, para harcamamayı seçerseniz, bu oyunu oynamak tamamen ücretsiz olabilir.

Idle Big Devil: Mağaza sayfası için tıklayın.

Paladins: Champions of the Realm

Paladins, Blizzard’ın belirli bir takım tabanlı nişancı oyununun hemen ardından piyasaya sürüldü ve benzerlikleri görmemek zor. Yine de bu, Hi-Rez Studios’un oynaması ücretsiz FPS’sinin zaman ayırmaya değmediği anlamına gelmez – bu sadece, sizi tam bir parayla bankayı kırmaya zorlamadan, genellikle aynı derecede eğlenceli ve ödüllendirici bir şey oynayacağınız anlamına gelir. oyun fiyatı.

Aralarından seçim yapabileceğiniz bir dizi karakterle (Şampiyonlar olarak bilinir), her maç, diğer oynaması ücretsiz nişancı oyunlarından daha çok üçlü fare hissi veren, nesnel tabanlı bir deneyim sunar.

Paladins, Overwatch tarzı yük savunmasından/hücumundan, PlayerUnknown’s Battlegrounds ve Fortnite tarafından popüler hale getirilen popüler ‘battle royale’ alt türüne benzer bir Hayatta Kalma moduna kadar her şeyi içerir. Bir lezzet türevi olsa bile, zamanınızı geçirmek için sürekli olarak keyifli ve ödüllendirici bir yer sunar.

Steam’de oynamak ücretsizdir ve ilk birkaç saat için eziyet etmeye istekli olduğunuz sürece herhangi bir para yatırmanıza gerek yoktur.

Paladins: Champions of the Realm: Mağaza sayfası için tıklayın.

Crusader Kings II

Hepimiz Orta Çağ’da Avrupa’yı dolaşmanın nasıl bir şey olacağını hayal etmişizdir. Pekala, Crusader Kings II ile tam olarak bunu yapabilirsiniz, tüm kıta kargaşa içindeyken hanedanını genişletmek ve korumak isteyen bir Hıristiyan lordu oynayarak. Ve endişelenmeniz gereken sadece işgalciler değil. Vasallarınız ve saraylılarınız da size karşı komplo kurmakla meşgul.

Ayrıca yasalar çıkaracak, diğer soylularla arkadaş olacak ve dininizi sapkınlara karşı savunacaksınız. Kararınız ne olursa olsun, bunun bir strateji oyunu olduğunu unutmayın. Yani en küçük olanlar bile hanedanınızın Karanlık Çağlarda hayatta kalıp kalamayacağını etkileyebilir.

Arkadaşlarınızla oynamaktan hoşlanıyorsanız, bu oyunun rekabetçi bir çok oyunculu modu vardır. Böylece 32’ye kadar oyuncuyla oynayabilir ve sevdiklerinizle kaliteli zaman geçirmek istiyorsanız Steam’deki en iyi ücretsiz oyunlar yapabilirsiniz.

Crusader Kings II: Mağaza sayfası için tıklayın.

Warface: Blackout

Daha geleneksel, ölüm maçı benzeri formlarında oynaması ücretsiz atıcılar genellikle bir hit ve özledim olayıdır, ancak Activision ve EA gibi tüm bu cilalı üçlü A tekliflerine rağmen, Crytek Kiev sağlam bir küçük bir araya getirmeyi başardı. Kurşunlu türdeki diğer birçok giriş kadar heyecan verici ve eğlenceli olabilen FPS.

Warface: Blackout, silahlar, teçhizatlar, eklentiler ve her birine bağlı özel becerilerle seçim yapabileceğiniz dört sınıf sunar. Bölükünüzde doğru sınıf dengesine sahip olmak, özellikle mühendisler zırhı tamir edebildiğinde ve keskin nişancılar oyunun kurallarını değiştiren tek atışta öldürmeler yapabildiğinde, Battlefield tarzı bir ekip çalışması etiği ekler.

Sahada dört yıllık rotasyondan sonra, Warface çevrimiçi ekonomisini de geliştirdi ve size oyun içi para birimini kendi sürümünüze zaman ve nakit yatırmadan önce silahları ve teçhizatı test etmenizi sağlayan bir kiralama sisteminde düzgün bir şekilde harcama imkanı sunuyor.

Warface: Blackout: Mağaza sayfası için tıklayın.

Art of War: Red Tides

RTS öğelerini hafife alan, ancak her maçta sizi meşgul edecek kadar derin bir MOBA uyarlaması mı arıyorsunuz? Sizin için oynaması ücretsiz güzelliğe sahibiz. Art of War: Red Tides o klasik MOBA yapısını alır – diğer ucundaki bir üssü yok etmeye çalışırken sizi bir sürü birimin olduğu bir kanala yönlendirir – ancak aradaki tüm yoğun işleri ortadan kaldırır. Aramızdaki sertlere hitap etmeyebilir, ancak bir mobil oyunun rahat katılımını PC’nizde çoğaltmak isteyenler için bu tam size göre.

Bu bir seyirci başlığı olduğu anlamına gelmez. Hala savaş alanını incelemeniz ve halihazırda sahada olanlara karşı koymak için birimler oluşturmak için enerji rezervlerinizi kullanmanız gerekecek. Kullanılabilir üç mod vardır, ancak kurulum en iyi şekilde 3v3 modunda çalışır ve maçlar genellikle hangi takımın en iyi kombinasyonu çektiğine iner.

Art of War: Red Tides: Mağaza sayfası için tıklayın.

Warframe

Tamam, “savaş” kelimesi, en iyi ve en popüler ücretsiz oyunlardan bazılarında oldukça fazla yer alıyor, ancak bunun nedeni, hiç para harcamadan para harcamak kadar eğlenceli olan çok az şey olmasıdır. Buna benzer bir başka örnek de, PC’deki en eğlenceli oyunlardan birine dönüşen çevrimiçi bir yakın dövüşçü/atıcı olan Warframe’dir.

Sizi kılıç kullanan bir uzay ninjasının kontrolüne sokan (evet, göründüğü kadar havalı), oyun, sizi meşgul etmek için PvE ve PvP maçları sunan modlarla For Honor ve Destiny 2 arasında bir geçiş hissi veriyor. Hatta bir hikaye modu bile var ve bazı yerlerde biraz tekrar ediyorsa aslında oldukça eğlenceli.

Developer Digital Extremes ayrıca, zengin bilgisinde yeni yükseltmeler ve genişleme sunan düzenli güncellemeler ve etkinlikler sunarak Warframe’e adanmıştır. Konsollarda bocalamış olabilir, ancak Warframe, Steam’deki en iyi ücretsiz oyunların nasıl yapıldığının en iyi örneklerinden biridir.

Warframe: Mağaza sayfası için tıklayın.

Apex Legends

‘Battle Royale’ oyun türünün popülaritesi çok kısa bir süre içinde patladı ve en iyi genel başlık için taç şiddetle tartışılıyor. ‘En iyiler’ listelerinde görünen en tutarlı oyunlardan biri Apex Legends ve bunun iyi bir nedeni var.

Respawn Entertainment, Apex Legends’ı gizlice dünyaya düşürdü ve bir hafta içinde 25 milyon oyuncuya ulaştı. İyi bir battle royale nişancı oyununun tüm bileşenlerine sahipsiniz, ancak Valorant gibi sahneye yeni gelenlere rağmen Apex Legends popülaritesine tutundu.

Elbette her zamanki isteğe bağlı ganimet kutuları ile birlikte gelir, ancak bunlardan herhangi birini satın almak zorunda değilsiniz. Temel oyun tamamen ücretsizdir ve birçok benzer oyun gibi, gerçek para kullanmak yerine seviye atlayarak karakterlerin kilidini açabilirsiniz.

Apex Legends: Mağaza sayfası için tıklayın.

Dota 2

Oynanabilecek en İkonik MOBA’lardan biri olan League of Legends veya Heroes of the Storm gibi benzer oyunlar oynadıysanız, muhtemelen Dota 2’yi duymuşsunuzdur. Valve tarafından benimsenen Dota 2, bir zamanlar MOBA türünün en popüler örneklerinden biri olarak yerini sağlamlaştırmayı başaran orijinal Defense of the Ancients oyunu için popüler bir mod olarak yeniden yaratıldı.

Rekabetçi doğası göz önüne alındığında, Dota 2’nin dik bir öğrenme eğrisi var, ancak bu, tadını çıkarabileceğiniz çok sayıda karakter ve içerik ile çok ödüllendirici bir oyun olabilir. DPS (saniyede hasar), tanklar ve aralarından seçim yapabileceğiniz destek gibi farklı sınıflarla, karakterinizi optimize etmek için satın alınabilir çok sayıda öğeyle, rakip bir takımı ele geçirmek ve üssünü ele geçirmek için diğer dört oyuncuyla takım kuruyorsunuz.

Bu oyun tarzı herkesin hoşuna gitmeyecek, ancak rekabetçi bir MOBA’dan hoşlananlar için Dota 2, oyun dünyasının köklü bir titanıdır.

Dota 2: Mağaza sayfası için tıklayın.

İnstagram

Anasayfa

Bu İçeriği Beğendiniz mi?

4 Oy
+1 -1

3 Yorum

  1. Her oyuna giriş yaptığım zaman modemi sıfırlayıp internet erişimimi engelleyen Paladins. Seni hiç unutmayacağım.

Yeni S21 Ailesi

Yeni BMW 4 Serisi