in

Bu Hafta Ne İzledim? La Casa de Papel 5. Sezon 1. Kısım

La Casa de Papel bu hafta ne izledim adlı yazı serimin ilk şanslı üyesi oldu. Şimdiden uyarımı yapayım, bu yazı spoiler içermektedir. Sadece bu yazı değil, bu seride yer alacak diğer yazılarım da spoiler içeriyor.

Neyse, önce izlemeyenler için dizinin konusundan kısaca bahsedeyim. Hoş, ilk iki sezonu izleyenlerin sayısı epeyce fazladır muhtemelen. Fakat adet yerini bulsun.

La Casa de Papel, Alex Pina tarafından yaratılan bir dram ve gelirim dizisi. Başrollerinde Alvaro Morte, Ursula Cobero gibi isimler yer alıyor. Genel olarak konusu, “Profesör” liderliğinde toplanan ekibin yaptığı soygunları konu alıyor. Bilmeyenler için, kısa bir özet geçtikten sonra şimdi asıl bölüme geçebiliriz.

Diziyi nasıl keşfettim?

Dizi zaten çok revaçta olan bir diziydi, bulmam ya da keşfetmem haliyle hiç zor olmadı. Sanırım 2018 kışında izlemeye başlamıştım . O dönem zannediyorum ki, yalnızca ilk iki sezonu vardı ve Netflix’ten üçüncü sezon onayı almıştı. İlk iki sezonu gerçekten çok beğenmiştim. Zaten, ben bir diziyi beğendiğimde anında onun fanı olup çıkıyorum vallahi. Bu yüzden sırf tuttuğu için zorlama bir şekilde çıkan üç sezonu da beklemiş ve izlemiştim.

5. Kısım İlk Bölüm Nasıldı?

Kendi adıma konuşacak olursam ilk iki sezondan sonra en sevdiğim sezon oldu sanırım. Bol aksiyonlu bir bölümdü. Özellikle üçüncü ve dördüncü sezonda yapılan mantık hatalarının çoğu bu kısımda yoktu diyebilirim. Mesela Arturito’nun bir kısım boşluklardan faydalanıp rehineleri silahlandırması benim diğer sezonlarda da o maldan beklediğim bir davranıştı. O sıfatsızın ismi geçmişken içimi dökmemde sakınca yok sanırım. Google’a “İspanyol Mal” yazsak muhtemelen Arturito’nun ismi çıkar arkadaşlar, öyle mal birisi bu adam. Neyse ki beşinci sezonda silahlanmayı akıl edip silahlanabildi Allah’ın akıl yoksunu. Gerçi haksızlık etmeyelim, sanırım ilk sezonlarda silahlanmaya çalışmıştı ama başarısız olmuştu.

Neyse efendim, bizim bu sıfatsız arkadaşımız, La Casa de Papel izleyicisinin püsküllü belası yanındaki birkaç rehineyle beraber silahlandı. Şans eseri, aslında biraz da Merkez Bankasının başkanı yardımıyla güvenli bir yere saklanmaya çalışırken ekibin silah deposunu buluyorlar. Zaten diğer sezonları izleyenler bu ekibin ne çeşit silahlar kullandıklarını bilirler. Arturitomuz bu silahların içinde adeta kendini kaybediyor. Her fırsatta “Rehineleri kurtarayım, kahraman olayım…” dese de onun asıl amacı eskiden metresi olan Monica ile beraber olan Denver’i kudurtmaktı. Ki öyle de oldu. Hatta Denver kadar Monica da kızdı ve oracıkta Arturitomuzun canına kıydı. Biz de izleyici olarak derin bir nefes aldık sonunda.

Bununla Beraber…

Bu olanların yanısıra hamile ve öfkelimiz Alicia Sierra yağmur suyu depomuzu bulmuştu hatırlarsanız, Sierra sağ olsun, ekip bankada iyiden iyiye sıçtı. O ekibin başı Profesör sonuç olarak. Onsuz işleri batırmaları uzun sürmedi haliyle.

Sierra şu hamile haliyle Profesörün ve onun dışarıda bulunan diğer adamlarının hakkından öyle bir geldi ki şok olduk. O sahneleri izlerken, “Profesör bunları neden düşünmedi lan?” kafasından bir türlü çıkamadım. Muhtemelen siz de izlerken aynı şeyi düşünmüşsünüzdür. Ayrıca, Sierra’nın doğumunda poposu dışarıda olan çocuğu birkaç hamlede dışarıya çıkarabilen Profesör’e de helal olsun diyorum. Ya, Allah aşkına… Bizim eğitimli ebelerimiz bie ters dönmüş bebeği annesinin karnından zor çıkarırken Profesör o kısıtlı ortamda bunu nasıl yaptı ya? Geceleri bunu düşünmekten uyuyamaz oldum artık, o derece!

Finale Doğru Yaklaşırken…

Dizinin sonuna doğru askerlerden oluşan birkaç kişi çatıdan binaya girdi. Son ana kadar, hepsi ölecek diye düşünsem de Tokyo, yapacağını yaptı arkadaşlar… Can alıcı noktalarda spoiler vermek istemiyorum şimdi, belki bu yazıyı okuduktan sonra izlemek isteyenler olur, o yüzden yazımı burada sonlandırıp heyecanla 3 Aralık’ı beklemeye koyuluyorum 🙂

Anasayfa

İnstagram

Bu İçeriği Beğendiniz mi?

5 Oy
+1 -1

Dyatlov Geçidi Kazası (Gizemli Olay) – Maceraperest Bir Grubun Hazin Sonu

KPSS’ye Hazırlanırken 3: Yine, Yeni, Yeniden KPSS