in

KPSS’ye Hazırlanırken 3: Yine, Yeni, Yeniden KPSS

KPSS’ye hazırlanırken yine, yeni yeniden dedim ve yaklaşık iki hafta önce tekrardan çalışmaya başladım. KPSS’ye hazırlanma sürecinde kullandığım bir İnstagram bloğum var. Çok küçük de olsa bir kitle edindim orada. Bana oradan gelen sorular, “Nasıl bu kadar hızlı çalışmaya başladın?” oldu. Bu yazımda da ondan bahsedeceğim arkadaşlar, keyifli okumalar.

Tez Canlılığımın Ekmeğini Yiyorum Galiba…

Sonucum hakkında konuşacak olursam, yüksekten yere çakılmanın verdiği bir his oluştu bende sınav sonucumu gördüğümde. Çalışıyordum aslında boş kaldıkça, tamam biliyordum yerleşecek bir puan alamazdım kesinlikle ama bu kadar kötü bir sıralamayı ve puanı da hak etmemiştim. Kpss’ye hazırlanırken yaşadığım en büyük hayal kırıklığı da bu olmuştu.

İlk iki oturumdan çıkar çıkmaz, akşamına sorular açıklandı. Kontrol ettim hemen. Hayal kırıklığımı ilk defa orada yaşamış oldum. O geceyi sabah ettim, düşündüm durdum. O noktadan sonra kendimi heder etmeme gerek var mıydı? Bence yoktu. Bu yüzden ertesi gün kalkıp ÖABT için kaydolduğum tekrar kamplarına katıldım. Not almaya başladım çıkabilecek her şeyi. Sınavıma katsının olmayacağını biliyordum, düşündüğüm gibi de oldu yani. Beklediğim puanı alamamıştım ama elimde ÖABT için en önemli noktaları yazmış olduğum bir defterim olmuştu.

Velhasıl kelam, ÖABT sınavına girdikten sonra daha kitapçığıma falan da bakmadım. Bir gece de olsa yasımı tutmuş; eksilerimi, artılarımı, hatalarımı hesap edip yoluma o şekilde devam etmeye karar vermiştim. Bunu da ilk iki oturumda sonuçları hemen kontrol eden Elif’e borçlu olduğumu biliyorum. Eğer ben o gece sorularımı kontrol etmeseydim, sonuçların açıklandığı gün ve sonraki günleri kapsayan büyük bir buhranın içinde bulacaktım kendimi.

Peki ya Sonrası?

Tez canlı olduğumu zaten öğrendiniz ilk kısımda. Kpss’ye hazırlanırken en çok da buna ihtiyacım olacak sanırım. Sonuçları nasıl hemen baktıysam aynı o şekilde de hemen ders çalışmaya başlamak istedim. Kendimi oyalayacak birkaç şey bulmuştum ama hiçbir şekilde yaptığım şeylerden tat alamıyordum. Sürekli kendimi KPSS planlarken buluyordum desem yalan söylemiş olmam. İlk başlarda kendimi tutsam da sınavın açıklanmasına üç gün kala başladım çalışmaya. Neler çalıştığımı, nasıl çalıştığımı da artık başka bir yazıda paylaşırım sizinle… Sevgiyle ve KPSS ile kalın… 🙂

https://www.herhalim.com/

https://www.instagram.com/herhalimbiz/

Bu İçeriği Beğendiniz mi?

5 Oy
+1 -1

Bu Hafta Ne İzledim? La Casa de Papel 5. Sezon 1. Kısım

Kamera Merceğiyle Yapılan Hareketler Nelerdir?