in

CONTROL ÇÖKME SORUNU ÇÖZÜM

Control oyununda çökme sorunu yaşayanlar için bir çözüm hazırladık. Eğer oyunu Steam veya farklı bir mağazan satın almışsanız yapmanız gerekten tek şey oynunun uyumluluk modunu Windows 7 yaparak kaydetmek. Fakat Xbox Game Pass kullananlar için bu yol biraz daha meşakatli. Alttaki adımları takip ederek bu sorunu siz de çözebilirsiniz.

C/Program Files/Windows Apps klasörüne yetki almalısınız (klasör görünmüyorsa gizli öğeleri göster seçeneğini işaretleyin)

Yetki almak için Windows Apps klasörüne sağ tık yaparak özellikleri açın. Açılan menüde Güvenlik sekmesine gelerek gelişmişe tıklayın.

Programın sahibi kısmından değiştir diyerek açılan ekrana gelişmiş seçeneğini seçin. Şimdi bul diyerek Users DESKTOP-(bilgisayar adınız neyse) seçerek onaylayın.

Bu adımları tamamladıktan sonra Windows Apps klasörü içindeki 505GAMESS klasörünü açın, Game_rmdutggamepass_f.exe dosyasını aratın.

Çıkan uygulamaya Özellikler / Uyumluluk / Bu programın çalışacağı uyumluluk modu: kutusunu işaretleyin ve uyumluluk modunu Windows 7 olarak seçin. 

Ayarları kaydettikten sonra normal kısa yolundan oyuna girin.

Bu şekilde bendeki CONTROL ÇÖKME SORUNU ÇÖZÜM sorunu giderildi ama kaplamaların geç yüklenmesi hala devam ediyor. Umarım işinize yarar. 

İnstagram

Anasayfa

Bu İçeriği Beğendiniz mi?

15 Oy
+1 -1

Bir Yorum

Çocuğun Gözüyle Dünya

Seaspiracy (Denizlerdeki Komplo) – 2021